MAJÓWKA Z BMW

Jesteś tutaj:

galeria >> nasze zloty

VII Ogólnopolski Zlot BMW Toruń

Miejsce akcji: Tor Rally Crossu w Toruniu Data: 21-22 sierpnia 2004 r.

W Toruniu 21-22 sierpnia 2004 roku na torze Rally Crosu odbył się VII Ogólnopolski Zlot BMW zorganizowany przez "BMW M-POWER club Toruń", jest to cykliczna wpisana na stałe do kalendarza impreza motoryzacyjna w Polsce.

Członkowie Klubu BMW M-POWER stanęli na wysokości zadania i ściągnęli do grodu Kopernika około 500 aut marki BMW i grubo ponad 1500 pieszych uczestników Zlotu.

Pierwszego dnia imprezy na bramie przy ul. Bielańskiej już wczesnym rankiem zameldowali się pierwsi uczestnicy imprezy chcący się dobrze i bezpiecznie bawić. Na płytę zlotu wpuszczano tylko pojazdy marki BMW, dla pozostałych aut przygotowano specjalny parking gdzie można było spokojnie pozostawić samochód i udać się na Zlot stanęło ich tam około 150 . Zarząd BMW M-POWER club o godz. 11.00 uroczyście otworzył imprezę i po przedstawieniu gości honorowych rozpoczęła się zabawa, tradycyjnie jak to się dzieje na imprezach z BMW na wydzielonym placu zaczęły się pokazy "Palenia Gumy" i to w wykonaniu naprawdę niezłych przedstawicieli braci zakochanej w autach z Monachium, które seriami utylizowały kolejne pary opon kół tylnych. Było na co popatrzeć technika "Palenia Gumy" była zróżnicowana i efektowna, duża ilość dymu i hałasu potrafiła w mgnieniu oka przyciągnąć obserwatorów, którzy szczelnie oblegali barierki wokół wydzielonego placu, każdy uczestnik konkursu przyciągał wzrok i uwagę obserwatorów. Organizator przygotował serie konkursów dla publiczności gdzie można było wykazać się sprytem, siłą i wiedzą z dziedziny motoryzacji. Każda konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem i znajdowała chętnych do zabawy a nagrody były niezłym trofeum za zmagania. Tak mogliśmy poznać miedzy innymi wiedze uczestników o BMW oraz siłę jaką dysponuje płeć piękna, która to zmagała się w przeciąganiu auta na czas a przeciągano 2,5 tonowe BMW 754 panie przyjmowały różna technikę i sprawnie przemieszczały to auto. Dla młodszej części obserwatorów tej imprezy przygotowano konkurs rysunkowy gdzie maluchy, jak i troszkę starsi pokazali, że pasja BMW przekazywana jest z pokolenia na pokolenie tak bawiono się do późnych godzin.

W drugim dniu imprezy momentem kulminacyjnym był przejazd samochodów ulicami Torunia z terenu Zlotu do Centrum Handlowego KOMETA przy ul. Grudziądzkiej, w zorganizowanej kolumnie pod nadzorem Policjantów toruńskiej drogówki auta przejechały Bydgoskim Przedmieściem, poprzez Bulwar Filadelfijski na parking Komety gdzie przez ponad godzinę można było podziwiać wszystkie modele BMW. Po powrocie na plac Rally Crosu, przeprowadzono kolejne zawody a był to między innymi wyścig dnia, czyli przejazd slalomem wyznaczonego odcinaka toru na czas. Do konkursu Palenia Gumy przystąpiły również panie, zwycięska uczestniczka efektownie zmieniła stan ogumienia w swoim granatowym kabriolecie (E -36) który publiczność wybrała najładniejszym autem Zlotu.Tak przy muzyce i ryku silników dotarliśmy do zakończenia drugiego dnia imprezy.

Na koniec Organizatorzy z BMW M-POWER club Toruń prezentowali się ze swoimi autami i w ten sposób żegnali kolejno odjeżdżających uczestników VII Ogólnopolskiego Zlotu BMW jednocześnie zapraszając na kolejny Majowy Zlot w 2005 roku.

Komentarze do artykułu 24-57
Brak komentarzy.
i-MIX STUDIO 2013
Ilość odwiedzin: 2954188